وزیر اطلاعات در مراسم سی امین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در اهواز:امام راحل(ره) جزو استثنائات الهی است

امام معتقد بود اگر مردم آگاه شوند جایی برای شاه نمی‌ماند، لذا در مبارزه خود به آگاه کردن مردم پرداخت.

امیدواریم در سایه اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری، راه امام راحل را بی تزلزل و با ثبات دنبال کنیم و این میراث ارزشمند امام راحل را به دست صاحب آن یعنی امام زمان بسپاریم.

در برابر شهدای سرزمین خوزستان، شهدای انقلاب شهدای جنگ تحمیلی شهدای مدافع حرم و شهدای اقدامات جنایت آمیز تروریستی دست ادب بر سینه می‌گذارم.

یکی از کارهای امام در زمینه علمی، طراحی نظریه ولایت فقیه بود. امام خمینی(ره) تنها به طرح نظریه ولایت فقیه اکتفا نکردند، بلکه در مقام عمل نیز در مقام اجرای آن قدم برداشتند آن هم با این که می‌دانستند ساقط کردن حکومت و به جای آن حکومت اسلامی را بنیان نهادن کار ساده‌ای نیست.

امام در دو مرحله حرکت خود را علیه رژیم آغاز کرد، یکی در سال ۴۲ و دیگری در سال ۵۶. امام در شرایطی این کار را شروع کرد که کسی باور نمی‌کرد یک مبارزه سیاسی با رژیم شاه جواب بدهد و کسی فکر نمی‌کرد که مردم با این مبارزه همراهی کنند. در آن زمان نه شرایط داخلی و نه شرایط خارجی مبارزه فراهم نبود.

مردم برای عزت اسلام و مقابله با دشمن و خنثی کردن توطئه‌های ضد اسلامی از خون و جان خود مایه گذاشتند تا امام را همراهی کنند و سرانجام حماسه عظیم ۱۵ خرداد رقم خورد و زمینه پیروزی انقلاب اسلامی را در سال ۴۲ فراهم کرد.

در سال ۵۶ شاه تمام مبارزانی که مبارزه مسلحانه می‌کردند را سرکوب کرده و آن‌ها را به زندان افکنده و تعدادی نیز کشته یا اعدام شده بودند و در آن زمان دیگر کسی داعیه‌دار مبارزه مسلحانه نبود. همچنین شرق و غرب نیز منافع شان تامین شده بود و هر دو قبول داشتند که شاه باید سر کار باشد. در آن زمان یک موسسه تحقیقاتی آمریکایی اعلام کرد که پایه‌های رژیم در کشور محکم شده است و تا ۲۵ سال آینده خطری چیزی رژیم را تهدید نمی کند.

امام تمام نیروهای نظامی را جذب کرد و در نهایت پس از پیروزی انقلاب نیز با همین نیروهای مسلح هشت سال دفاع مقدس را مدیریت کرد. رهبر با حراست از هویت اسلامی و نظام از اینکه افرادی که بتوانند از آن استفاده کنند، هوشمندانه کار کردند. در شرایط امروز دشمن در برابر ایران اسلامی دچار استیصال شده است.