وزیر اطلاعات : گیلان مشکل امنیتی ندارد/ عامل اصلی امنیت در منطقه خود مردم و علمای منطقه هستند

وزیر اطلاعات امروز پنج شنبه مورخ ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ در دیدار با آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت با اشاره به صبغه فرهنگی و دینی گیلان این استان را استانی فرهیخته و با سابقه درخشان عنوان کرد و گفت: گیلان مهد پرورش و نمّو عالمان بزرگ است و از این جهت استان ممتازی در کشور است و شخصیت های بسیاری در این استان وجود دارند.

دکترسید محمود علوی  با بیان این که مردم گیلان با سلایق و گرایش های مختلف با هم و در کنار هم با تعامل و انسجام هستند افزود:  خوشبختانه رشد و بلوغ سیاسی در گیلان بالاست و جایگاه استان از این نظر در کشور مطلوب است بنابراین باید مورد توجه ویژه ای قرار گیرد.

دکتر علوی با اشاره به این که گیلان در حوزه امنیتی هم مشکل خاصی ندارد افزود : به رغم گرایش ها و اقلیت های موجود در استان امنیت و آرامش کامل دراین  استان شمالی برقرار است .

وزیر اطلاعات با بیان این که امنیت مقوله ای است که خود مردم عامل اصلی آن هستند تأکید کرد : نیروهای امنیتی با تمام توان در کنار مردم هستند و حافظ امنیت و آرامش مردم خواهند بود .

وزیر اطلاعات ادامه داد: در گیلان نیاز نیست دستگاهی بخواهد امنیت را برقرار کند زیر عامل اصلی امنیت منطقه، مردم هستند و خودشان امنیت را برقرار می کنند.

دکترعلوی یادآور شد: همراهی عمومی نخبگان و همدلی مردم با مدیران موجب شده اگر نگوییم گیلان بی مسئله است باید بگوییم گیلان استان کم مسئله ای است.

در دیدار مذکور، مدیر کل جدید اطلاعات استان گیلان معرفی شد و از تلاش های مدیرکل قبلی قدردانی به عمل آمد.