اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمه لایسدها شیء
رحلت عالم جلیل القدر حضرت آیت الله حاج شیخ ابراهیم امینی (رحمت الله علیه) یار صدیق مقام معظم رهبری (مدظله العالی) موجب تالم و تاثری عمیق گردید.
آن عالم جلیل القدر که سال ها در محضر پر برکت حضرت امام خمینی (رضوان الله علیه) کسب علم و معرفت نموده و مدارج بصیرت و عرفان را چنان توامان پیمود که بر ستیغ آن جایگاه گرفت و کارنامه ای درخشنده آمیخته با آزادگی و حریّت از خود بر جای نهاد و در صیانت از ارزش های والای انقلاب شکوهمند اسلامی، بویژه در سنگر وحدت آفرین امامت جمعه ی شهر مقدس قم و تدریس در حوزه ی علمیه از هیچ کوششی فرو گذار ننمود.
خدمات ارزشمند و آثار ماندگار بجا مانده از آن عارف برجسته، بهره های وجودی ایشان را استمرار بخشید و یقیناً ذخیره ی پربار آخرتشان خواهد بود.
اینجانب مصیبت وارده را به ساحت مقدس حضرت بقیه الله الاعظم (عجل الله تعالی فرجه الشریف)، رهبر معظم انقلاب (حفظه الله)، مدرسین و طلاب حوزه های علمیه، بیت مکرم معزّا، مردم ولایتمدار و قدر شناس استان قم صمیمانه تسلیت می گویم و از درگاه خالق علیم، برای آن رحیل دیار ابدی رحمت واسعه و برای کلیه ی بازماندگان، صبر و شکیبایی مسئلت می نمایم.

سید محمود علوی