🔸آیت الله دکتر محمود علوی، وزیر اطلاعات در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل اطلاعات استان قم، خدمت در قم را توفیق الهی دانست.
🔸ایشان پیوند تنگاتنگ اقتصاد، فرهنگ، توسعه ی سیاسی، اجتماعی و علمی با امنیت را مورد توجه قرار داد و افزود: دو مقوله ی امنیت و سلامتی که از سوی رسول اکرم (ص) نیز به عنوان نعمت های الهی یاد شده، در سایه ی سایر زیرساخت ها محقق خواهند شد.
🔸وزیر اطلاعات اثرات مخرب ناامنی را مورد توجه قرار داد و با بیان اینکه تامین امنیت جزء حقوق مردم بر حاکمان است افزود: تامین امنیت برای شهروندان یکی از وظایف و اولویت های اساسی است.
🔸ایشان با بیان اینکه یکی از پیش نیازهای ارتقاء ایمان و معنویت در جامعه توسعه ی امنیت است خاطرنشان کرد: خیر و برکت در سرزمین ها در سایه امنیت محقق خواهد شد.
🔸آقای دکتر علوی بیان کرد: باید نام دستگاه های امنیتی و انتظامی برای کسانی که مرتکب جرم می شوند رعب انگیز و برای مردم آرامش آور باشد.
🔸وزیر اطلاعات با بیان اینکه پیام مسئولان امنیتی برای آحاد جامعه باید آرامش و اطمینان باشد، خاطرنشان کرد: کار امنیتی به همراه رعایت اخلاق اسلامی ماندگارترین امنیت را برای جامعه به همراه خواهد داشت.
🔸ایشان در بخش دیگری از سخنان خود، همدلی مسئولان استان قم در مدیریت بحران کرونا را خوب دانست و تصریح کرد: قم عملکرد مطلوبی در این راستا داشته است.
🔸وزیر اطلاعات همچنین نقش مسئولان استان را دارای ابعاد ملی دانست و خاطرنشان کرد: تقدم کار امنیتی در وزارت اطلاعات بر پیشگیری است و بایستی تلاش مسئولان استانی نیز در همین راستا باشد.
🔸ایشان در پایان ضمن قدردانی از خدمات مدیرکل پیشین اطلاعات قم در تعامل با مدیریت استان در راستای پیشگیری از تخلفات و تأمین امنیت، مدیر کل جدید اطلاعات استان قم را معرفی نمود.