آیت الله سید محمود علوی روز سه شنبه در حاشیه حضور در گلزار شهدای کرمان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه جمهوری اسلامی از خون سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نمی تواند بگذرد گفت: اینکه کی و چگونه این انتقام گرفته شود بستگی به اراده جمهوری اسلامی دارد و جمهوری اسلامی به موقع این انتقام سخت را از دشمن خواهد گرفت و این کار را بی پاسخ نخواهد گذاشت.
وزیر اطلاعات گفت: البته جمهوری اسلامی سیلی کوچکی در عین الاسد به دشمنان حاج قاسم زد اما سیلی اصلی و انتقام سخت در جای خود محفوظ است.
ایشان اظهار داشت: خون سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی پایمال شدنی و جبران شدنی نیست.
وزیر اطلاعات ادامه داد: از دست دادن سرمایه ای مانند حاج قاسم قابل جبران نیست و دشمنان ما می دانند که جنایت بزرگی را مرتکب شدند.
دکتر علوی تصریح کرد: ما در برابر خون این شهید بزرگوار و همرزمانش رسالت داریم و این رسالت ما چند وجهی است و یک وجه آن پرداختن حقوقی به موضوع است.
ایشان گفت: تمام مستندات تروریسم دولتی و نقض حاکمیت ملی کشور دیگر در این ترور دولتی وجود دارد و بیش از هزار صفحه در این زمینه کار حقوقی انجام شده است.
وزیر اطلاعات افزود: وزارت اطلاعات با همکاری دیگر دستگاه ها پرونده ای را تنظیم کرده اند که آماده ارائه در مجامع حقوقی و بین المللی است و امیدواریم مظلومیت این شهید در مجامع حقوقی صدای خود را به گوش جهانیان برساند.
ایشان تاکید کرد: اضافه بر جنبه حقوقی همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند، جمهوری اسلامی ایران از خون حاج قاسم نمی تواند بگذرد و قابل گذشت نیست بخصوص که دشمن با وقاحت تمام آمده و این حرکت تروریستی را بر عهده گرفته و به نوعی روی آن مانور داده است.
آیت الله علوی ادامه داد: این جالب است که ترور انجام دهند، حاکمیت یک کشور را نقض کنند و حقوق بشر ادعایی خود را زیر پا بگذارند و بعد ژست بگیرند.
ایشان به شهادت شهید فخری زاده نیز اشاره کرد و گفت: مطالعات کامل و شناسایی انجام شده ولی کار پایان نپذیرفته و در حال انجام است. امیدواریم با دعای مردم و همت و هوشیاری سربازان گمنام امام عصر (عج) و سایر دستگاه های اطلاعاتی مرتبط با موضوع، بتوانیم قاتلان را به دستگاه عدالت بسپاریم و مجازات شوند.
ایشان در ادامه بیان داشت: منتها قاتلان که به عنوان مباشران در قتل می شناسیم جز این قضیه هستند لذا قاتلان اصلی این امر رژیم تبهکار صهیونیستی و اشغالگر قدس است که حیات خود را در همین حرکت های تروریستی و بزدلانه جستجو می کند.
وزیر اطلاعات گفت: رژیم صهیونیستی می داند با شهادت افرادی مانند شهید فخری زاده باید نابودی نه چندان دور خود را پیش بینی کند.این رژیم با ترور مرتکب جنایت و اشتباه بزرگی شد.
ایشان ادامه داد: ایران فخری زاده های بسیار و سردار سلیمانی های زیادی تربیت کرده و جای شهیدان فخری زاده و سلیمانی با رفتن آنها خالی نمی شود و کسانی که در مکتب حاج قاسم و در کلاس فخری زاده پرورش یافته اند جای آنها را پر و راهشان را ادامه می دهند و این آرزو را بر دل دشمنان می گذارند که راه این شهیدان ابتر بماند.

Comments are closed.