آیت الله سید محمود علوی عصر سه شنبه در یادواره شهدای تشییع که با حضور فرزندان سردار شهید سلیمانی و برادر گرامی ایشان در مصلی کرمان برگزار شد، ضمن تسلیت ایام فاطمیه(س) و گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید سلیمانی و شهدای تشییع در استان کرمان بیان داشت: مکتب حاج قاسم مکتبی فراموش نشدنی و همیشگی و پایدار است.
وزیر اطلاعات گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی همیشه به مرگ لبخند می‌زد و مرگ کوچک‌ترین تزلزلی در اراده او ایجاد نمی‌کرد، با آغوش باز از شهادت استقبال می‌کرد و منطق او منطق حسین‌بن علی (ع) بود.
ایشان در ادامه گفت: حاج قاسم می گفت «ما ملت امام حسینیم» حرف‌های او از حاشیه به دور بود و این نگاه قرآنی از حاج قاسم شخصیتی برتر ساخته بود. سردار سلیمانی یک فرمانده منحصر به فرد و دارای ویژگی‌هایی بود که در کمتر کسی وجود داشت؛ اولین تلالو وجودی حاج قاسم در عبادت و پیوند او با خدا بود که نفسش را به خدا وصل می‌کرد.
وزیر اطلاعات بیان کرد: حاج قاسم از نظر بهره هوشی و ذکاوت یک هوش خدادادی داشت و از نظر فکری همیشه بن بست شکن بود و فکر و هوشی سرشار و اثرگذار داشت.
ایشان با اینکه حاج قاسم از معرفت، ذکاوت و هوشمندی بالایی برخوردار بود، گفت: این شهید بزرگوار دارای بصیرت خدادادی بود و دشمن فکر می‌کرد با گرفتن جان او می‌تواند او را برای همیشه از مردم بگیرد.
وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه سردار سلیمانی هرگز مغرور نمی‌شد افزود: انسانی با این ویژگی‌ها در میدان عمل درایت و برنامه‌ریزی داشت و در راه خدا به دشمنان هجوم می‌آورد.
وزیر اطلاعات با بیان اینکه حاج قاسم بدون هراس از مرگ به دل دشمن می‌زد، افزود: از دیگر ویژگی‌های سردار سلیمانی قدرت تحلیل و تبیین او بود و به همین دلیل هم انسان‌ها حرفش را می‌پذیرفتند.
ایشان گفت: حاج قاسم شخصیتی استراتژیک داشت و مرد میدان بود؛ زمانی که حاج قاسم فرمانده نیروی قدس شد یک معنا و اثرگذاری دیگری به نیروی قدس داد. پیروزی‌های مکرر او در سپاه قدس باعث نشد که حاج قاسم دچار خودشیفتگی شود بلکه او را در اوج محبوبیت، تواضع و فروتنی نگهداشت.
وزیر اطلاعات بیان کرد: متانت، صمیمت و عواطف انسانی در رفتار حاج قاسم حرف اول را می‌زد و می‌گفت که دوست دارم سرباز بمانم.
ایشان گفت: دشمن نتوانست خط حاج قاسم را بشکند، دشمن خیال می‌کرد با ترور او می‌تواند به محبوبیت و موجودیت حاج قاسم پایان دهد در حالی که مکتب حاج قاسم شکستنی و پایان پذیر نیست.
وزیر اطلاعات بیان کرد: مکتب حاج قاسم باعث خیزش حاج قاسم‌های بیشماری در سایه سار هدایت‌های مراد حاج قاسم که همان مقام معظم رهبری است؛ می‌شود.
دکترعلوی گفت: پرچم حاج قاسم بر زمین نمی‌ماند تا روزی که پرچم پر افتخار انقلاب به دست حضرت مهدی فاطمه (عج) داده شود.

Comments are closed.