وزیر اطلاعات صبح روز جمعه در مراسم خاکسپاری آیت الله سیدرضی علوی از ایشان به عنوان خدوم و دلسوز یاد کرد و اظهار داشت: ایشان فردی مهربان و دلسوز و خدمتگزاری امین برای مردم بود و مردم نیز با حضور خود در این مراسم، قدردانی خود از خدمات ایشان را انجام دادند و ما نیز قدردان مردم هستیم.
ایشان با اشاره به حدیثی از پیامبر اسلام (ص) عنوان کرد: درگذشت یک عالم مصیبتی است که جبران نمی‌شود و خلأیی است که پر شدنی نیست و ستاره‌ای است که غروب کرد.
دکتر علوی بیان کرد: ایشان نه تنها برای خانواده خود پدر بود، بلکه برای همه پدری کرد و آستین همت را بالا زد و به همه مردم خدمت کرد.
وزیر اطلاعات ادامه داد: آیت الله حاج سیدرضی علوی در سال‌های ۵۲ و ۵۳ و زمانی که در کویت بود، برای مردم سیل زده لامرد کمک جمع آوری می‌کرد.
دکتر علوی گفت: ایشان هیچ وقت چیزی را برای خود نمی‌خواست و اگر کسی مشکل یا بیماری برایش پیش می‌آمد به ایشان مراجعه می‌کرد و کسی دست خالی از منزلشان بیرون نمی‌رفت.
وزیر اطلاعات تصریح کرد: با همت ایشان بیمارستان حضرت ولیعصر (عج)، حوزه علمیه و مسجد جامع احداث و گردنه شهید باقری نیز ساماندهی شد.ایشان در هر زمینه‌ای که می‌توانست کمک می‌کرد و در ساخت ترمینال فرودگاه، مدرسه، درمانگاه و خانه بهداشت خدمت کرد.
وزیر اطلاعات گفت: منبر رفتن ایشان طوری بود که حرف دلش را می‌زد و منابر و موعظه‌های او در گوش مردم این منطقه تا سالیان سال از یاد نخواهند نرفت.
دکتر علوی افزود: نصیحت‌های مشفقانه و پدرانه ایشان همیشگی بود و ایشان خود نیز به هر آنچه می‌گفتند، عمل می‌کردند.

Comments are closed.