وزیر اطلاعات : تریبون های رسمی برای مردم امید آفرینی کنند

وزیر اطلاعات با اشاره به حضور مردم در صحنه های مختلف انقلاب اسلامی گفت: تریبون های رسمی برای مردم امیدآفرینی کنند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید محمود علوی امروز (شنبه مورخ ۹۶/۱۰/۳۰ ) در آیین معارفه مدیرکل جدید اطلاعات چهارمحال وبختیاری در شورای اداری این استان با اشاره به موضوع دریاچه ارومیه و زلزله کرمانشاه افزود: تریبون های رسمی باید برای مردم امید آفرینی کنند.
وی با اشاره به ناآرامی های اخیر که بیشتر در شهرهای کوچک رخ داد، بر عبرت آموزی برای جلوگیری از تکرار این گونه حوادث تاکید کرد.
حجت الاسلام دکترعلوی با بیان اینکه عمق این حوادث اندک بود، گفت: دشمنان در رسانه های خود بزرگنمایی کردند، به گونه ای که دیگر کار نظام تمام است، اما به لطف خدا و همکاری و هم افزایی مسئولان سیاسی و امنیتی و قضایی و همراهی و پشتیبانی مردم، درمدت ۴ تا ۵ روز مسائل برطرف شد.
وزیر اطلاعات گفت: مدیریت و کنترل اغتشاشات در مدت زمان اندک، موجب اقتدار و عظمت نظام شد، اما باید با واکاوی علل حوادث، از بروز مجدد آن جلوگیری کرد.
دکترعلوی، دامن زدن به اختلافات درونی را یکی از علل پیدایش چنین حوادثی دانست و گفت: هرچه رضایت مردم افزایش یابد مشروعیت نظام ارتقا می یابد و باید با نگاه کارشناسی و واقع بینانه علل بروز بحران را در رفتار و اعمال خود آسیب شناسی کنیم.
وزیر اطلاعات بر رفع آسیب ها برای جلوگیری از خدشه دار شدن چهره نظام تأکید کرد و افزود: القای ناامیدی برای کشور مشکل ایجاد می کند و رسانه ها باید بار روانی را از جامعه بکاهند.
دکترعلوی بر همگرایی، هم افزایی و وحدت مسئولان زیر پرچم ولایت مقام معظم رهبری(مدظله العالی) برای حل مشکلات تاکید کرد.
وزیر اطلاعات با تبریک فرارسیدن زاد روز اسطوره صبر و مقاومت حضرت زینب (س) و روز پرستار و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و ۳ شهید اخیر سربازان گمنام امام زمان (عج) در شمال غرب کشور از همکاری تنگاتنگ مسئولان و نهادهای دخیل در امنیت کشور قدردانی کرد.
وی ارائه خدمت به مردم را توفیق و امانت الهی به مدیران و مسئولان دانست و گفت: شکر نعمت را باید با خدمت رسانی بیشتر و بدون منت به جای آورد.
دکترعلوی، گره گشایی و حل مشکلات مردم، اجرای عدالت، امنیت و معیشت را وظیفه حکومت اسلامی دانست و افزود: همه مردم درون نظام با هر سلیقه و آیین و مذهب باید از این امکانات، در جامعه اسلامی برخوردار شوند.
وزیر اطلاعات با اشاره به تأکیدات امیرالمومنین علی (ع) در احقاق حق مظلوم و اجرای عدالت و مساوات در قضاوت و ادای احترام و کرامت گفت: مسئولان باید در هر حال با مراجعان خود با کرامت و اخلاق برخورد کنند و مایه دلبستگی مردم شوند.
دکترعلوی، ارائه خدمت به مردم را حق آنان دانست و افزود: جلب رضایت عمومی با امکانات مادی مقدور نیست اما می توان با خوش رفتاری، محبت و مهربانی مردم را از خود راضی کنیم.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری (مدظله العالی)برای مردم و متعلق به مردم هستند، افزود: باید جزیی از مردم باشیم تا بتوانیم وظیفه خود را در خدمتگزاری به آنان ادا کنیم.
دکترعلوی در پایان با تقدیر از زحمات نیروهای اطلاعاتی، مدیرکل جدید اطلاعات دراستان چهارمحال و بختیاری را منصوب و معرفی کرد.