وزیر اطلاعات : جذب مردم به نظام جمهوری اسلامی وظیفه نخست مسیولان است

وزیر اطلاعات گفت: جذب حداکثری مردم به نظام جمهوری اسلامی به عنوان تأکید موکد رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) وظیفه مهم و نخست مسئولان نظام است.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید محمود علوی امروز شنبه (مورخ ۷ بهمن ماه ۹۶) در نشست شورای اداری سیستان و بلوچستان با اشاره به حق متقابل مردم و مسئولان نسبت به یکدیگر اظهار داشت: تلاش خاضعانه، مخلصانه و بی منت مسئولان سبب جلب رضایت عمومی خواهد شد.
وی برخورد مهربانانه و روی خوش با مردم را مایه رفع بحران ها، شکست ها و بن بست ها دانست و افزود: وظیفه نخست ما جذب حداکثری مردم و امیدواری آنان به نظام جمهوری اسلامی است چراکه مردم توانایی رفع مشکلات کلان به ویژه اشتغال و مقابله با دشمنان را دارند.
دکتر علوی با تاکید بر به فعلیت رساندن امکانات و در اختیار گذاشتن آنها برای استفاده مردم گفت: در نظام اسلامی همه چیز برای مردم است و مسئولان باید ظرفیت های بالقوه را برای تسهیل کارها و رفع مشکلات بالفعل کنند.
وزیر اطلاعات امید آفرینی، تسهیل در امور مردم و رعایت اخلاق و انصاف با مراجعان را از جمله مسائل ضروری در مدیریت جامعه دانست.
دکترعلوی با اشاره به ناآرامی های اخیر در برخی از نقاط کشور گفت: با وجود عمیق نبودن این گونه مسائل اما دشمنان آن را بزرگ نمایی کردند گویا گستره آن در کل کشور است.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران توانست توطئه دشمنان را در مدت زمان چهار تا پنج روز خنثی کند.

وزیر اطلاعات همدلی و همکاری دستگاههای دخیل در امر امنیت را عامل رفع بحران دانست و افزود: دشمنان درصدد این هستند که انرژی کشور صرف اختلافات شود تا در این بین به اهداف شوم خود برسند.
وی تصریح کرد: همه دستگاهها باید نقش خود را در واگرائی ها و مقابله ها که دلسردی و نارضایتی مردم را در بر داشته بسنجند و همچنین تأثیر عملکردها در ایجاد وحدت و انسجام ملی را پیدا کنند.
وزیر اطلاعات گفت: دشمن درصدد ناکارآمدی نظام و ایجاد دوقطبی در جامعه است و اگر به فرموده رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی ) در کنار هم بایستیم و با همکاری و همراهی یکدیگر مشکلات را برطرف کنیم می توانیم همچون یک مشت در برابر دشمنان ایستادگی و آنها را به زانو در آوریم.
دکترعلوی امنیت بی بدیل حاکم در سیستان و بلوچستان را نشانگر همدلی، عشق و سوز مسئولان به ویژه شورای تأمین این استان دانست.
وی با ابلاغ سلام گرم رئیس جمهوری به مدیران و مسئولان شورای اداری سیستان و بلوچستان؛ خدمت رسانی به مردم را نعمتی الهی دانست که شکر آن خدمتگزاری بی منت و روزافزون است.
دکتر علوی مدیران و مسئولان را به بهره گیری از فرصتی که در اختیارشان قرار گرفته برای گره گشایی از مشکلات مردم توصیه کرد و گفت: مسئولیت ، آزمون الهی و امانت مردم است که به برکت جمهوری اسلامی به دست آمده است.
وزیر اطلاعات اظهار داشت: به گواه همگان امروز وزارت اطلاعات مایه آرامش و همدلی مسئولان است.
شایان ذکر است وزیر اطلاعات صبح امروز شنبه به منظور شرکت در نشست شورای اداری سیستان و بلوچستان و معرفی مدیرکل جدید اطلاعات این استان به زاهدان سفر کرد.
این نشست با حضور آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان، استاندار، سردار سرتیپ مارانی فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق کشور، مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان، اعضای شورای تأمین و مدیران کل این استان در سرسرای استانداری برگزار شد.