سفر وزیر اطلاعات به استان خراسان رضوی

وزیر اطلاعات در جمع علما و روحانیون خراسان رضوی

حجت الاسلام سید محمود علوی یکشنبه شب (۱۷ بهمن ۹۵) در ادامه سفر یک روزه خود به مشهد در جمع علما و روحانیون خراسان رضوی افزود : دستگاه اطلاعاتی در جمهوری اسلامی با سایر نقاط که دنیا بدون هیج تقیدی وآزادانه دست به هر اقدامی می زنند بسیار متفاوت و مبتنی بر سه اصل شرع و اخلاق و قانون اساسی که آن نیز برگرفته از احکام اسلامی است.
وی با تاکید بر اینکه امروز وظیفه حکومت اسلامی ایجاد امنیت در جامعه است ، گفت : به تعبیر رسول مکرم اسلام (ص) زمانی در جامعه خیر و برکت ایجاد می شود که امنیت حاکم باشد در این راستا برای شکوفایی فرهنگ عبودیت در جامعه شکوفا به تعبیر قرآن کریم اقتصاد و امنیت دو رکن اصلی است.
وی تصریح کرد : نه فقط امنیت بلکه باید احساس امنیت هم حاکم شود
وی ادامه داد : دستگاه امنیتی جمهوری اسلامی باید امنیت را برای آحاد جامعه از نخبگان و توده ها تامین کند اگر غیر این باشد به خطا رفته ایم .
حجت الاسلام علوی افزود : اگر خواهان شکوفایی و رشد و توسعه در تمامی زمینه ها هستیم باید این احساس امنیت در جامعه فراهم شود.
وی گفت : تروریستی که قصد برهم زدن امنیت جامعه را دارد و می خواهد آن را به چالش بکشد پنجه فولادین اطلاعات آماده برخورد با اوست.
حجت الاسلام علوی در ادامه با اشاره به نقش علما در جامعه و ضرورت تقویت وحدت بعنوان پایه انسجام نظام افزود : مکتب و معارف اهل بیت (ع) چنان جاذبه ای دارد که اگر برای مردم بیان شود مردم از دین و عشق به اهل بیت روز افزون می شود و این نقش و وظیفه علماست.
وی خطاب به روحانیون اظهار کرد : مردم به دنبال محاسن کلام ائمه (ع) هستند و امروز انتظار است شما این حرکت را احیا کنید تا در سخنرانی ها معارف اهل بیت (ع) موج بزند و دعوت به راه خدا با منطق و استدلال و اخلاق توام با ادب جاذبه ای غیر قابل توصیف دارد.
وی در ادامه با تبریک ایام الله دهه فجرافزود : در شرایطی سی و هشتمین سالگرد انقلاب اسلامی را پشت سر می گذاریم که ناامنی های کشورهای پیرامونی و دوردست و حتی اطراف ما را فرا گرفته است و جمهوری اسلامی ایران به تعبیر رهبر معظم انقلاب از امنیتی بی بدیل برخوردار است .
وی گفت : این امنیت ثمره وحدت ، همدلی ، همراهی و هم افزایی دستگاه هایی چون وزارت اطلاعات ،وزارت کشور ، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، ارتش ، نیروی انتظامی ، بسیج، قوه قضاییه ،ستادهای موثر در این امر چون شورای امنیت ملی ، ستاد کل نیروهای مسلح و غیره است که با هم فکری و هم اندیشی در عرصه خدمت به کشور تعامل و همراهی می کنند.
وی تصریح کرد : رهبر معظم انقلاب اسلامی هم بارها از این همدلی و همراهی ابراز خرسندی کرده اند و امنیت بی بدیل را هم برای مردم به ارمغان آورده است.
وی عنوان کرد : علی رغم تلاش دشمنان که تمام توان خود را برای به چالش کشیدن کشور و امنیت آن به کار بسته اند اما در سایه تلاش ها و از خودگذشتگی های نیروهای بخش های امنیتی ، نظامی ، انتظامی کشور امنیتی بی نظیر حکمفرماست که در کنار تلاش های انجام شده همه این موفقیت ها در سایه اتکا به قدرت ملت و ایمان به خداوند محقق شده است.