وزارت اطلاعات خدمت به امنیت جامعه را همانند گذشته البته با تاکید بیشتر فقط از مسیر احکام شرع، رعایت حق الناس و حلال و حرام دنبال می کند.

ماموریت وزارت اطلاعات خدمت به امنیت جامعه از مسیر حق الناس

وزیر اطلاعات گفت: وزارت اطلاعات خدمت به امنیت جامعه را همانند گذشته البته با تاکید بیشتر فقط از مسیر احکام شرع، رعایت حق الناس و حلال و حرام دنبال می کند.
حجت الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات، صبح روز دوشنبه (۲۹ آذر ۹۵) در گردهمایی ائمه جمعه استان مازندران در محل مجتمع فرهنگی گوهرباران ساری افزود: وزارت اطلاعت بار سنگین اطلاعاتی و امنیت را به دوش دارد که با رعایت شرع اسلام ،ارزش های اسلامی و قانون جمهوری اسلامی انجام می دهد به همین دلیل به هیج عنوان حتی از یک عمل خلاف شرع و قانون دفاع نمی کند. وی امنیت را یک نیاز ضروری در جامعه دانست و گفت: امنیت نعمتی است که امروز در نظام جمهوری اسلامی بر خلاف دیگر کشورهای دنیا ،مجهول نیست و مردم ضد امنیتی را در کنارشان نمی بینند.
وزیر اطلاعات توضیح داد: امروز کشورهای مختلف منطقه و حتی در کشورهای آمریکایی و اروپایی شاهد انفجار های مختلف ضد امنیتی هستیم.
وی گفت: در حالی که بیشتر کشورهای دنیا در کام ناامنی فرورفته است که جمهوری اسلامی ایران در امنیت کامل قرار دارد و این حق طبیعی ملت جامعه ما است .
وی امنیت پایدار و اقتصاد شکوفا را از عبودیت پروردگار توصیف کرد و بیان داشت: این گونه امنیت و اقتصاد ،معنویات را در جامعه افزایش می دهد و در واقع ایمان مردم را به اسلام تقویت می کند.
وزیر اطلاعات خاطر نشان کرد: امنیت فیزیکی مهم است اما احساس امنیت در جامعه نیز ضرورت دیگری است و اهداف تاسیس حکومت اسلامی بوجود آوردن احساس امنیت است.
وی گفت: هر حرکتی که احساس امنیت مردم را خدشه دار کند در اسلام و حکومت دینی محکوم است.
وی بیان داشت: باید با قدرت نظامی نیز امنیت را بالا ببریم تا دشمن حساب ببرد .
وزیر اطلاعات گفت:به طور یقین آسیب پذیری کار اطلاعاتی از مسیر خلاف شرع بیشتر است و نتیجه مطلوب فقط با رعایت اخلاق اسلامی بوجود می آید و کار در این چاچوب دارای ارزش است.
وی بیان داشت: کار با رعایت شرع و اخلاق ارزشمند و برکات دارد و در وزارت اطلاعات به این نکات هموراه مورد تاکید و مورد توجه قرار می گیرد.
علوی گفت: وزارت اطلاعات با این شیوه اشراف اطلاعاتی ، صیانت از افراد ، ضربه به موقع به حرکات دشمن و صیانت از نیرو های خودی رابه درستی انجام می دهد.
وی اضافه کرد: همچنین هزارن میلیارد تومان فرار مالیاتی با دخالت به موقع وزارت اطلاعات به خزانه دولت بازگشت خورده است. وی گفت: امروز با انواع فساد های اقتصادی بزرگ با اشراف اطلاعاتی برخورد و مانع انجام عملی فساد شده است.
وزیر اطلاعات گفت: امروز عمده امنیت نظام با هزینه و حاشیه کم در نظام جمهوری اسلامی حل می شود چراکه با تشکیلات اطلاعاتی ایران ،کاروزیده و پخته شده است.
وی همکاری اطلاعات سپاه ، نیروی انتظامی و و دیگر نیروهای اطلاعاتی را مطلوب توصیف کرد و گفت: امروز همدلی خوبی بوجود آمده است و همه ما خودمان را مستلزم به ارائه گزارش و اجرای منویات رهبری می دانیم.
وزیر اطلاعات از مازندران به عنوان سرزمین علویان و دوستدار اهل بیت توصیف کرد و گفت: نخستین حکومت شیعی در این استان تشکیل شد چراکه مردم این خطه مرهمی بر دل شیعیان بوده اند.
وی گفت: سرزمین طبرستان مامن اولاد فاطمه زهرا بوده است چراکه اهل بیت هموراه مورد حمایت مردم شجاع و عاشق اهل بیت قرار می گرفتند.
وزیر اطلاعات به وجود علما و شعرای بزرگی استان مازندران که به نظام جمهوری اسلامی تقدیم کرده است، اشاره کرد و گفت: درخشش تاریخی مازندران در تمام طول سال انقلاب به ویژه در زمینه هشت سال جنگ تحمیلی نیز مثال زدنی است.
وی با بیان اینکه که طلاب مازندران رکنی از حوزه های علمیه کشور هستند، گفت: مازندران استان پر بار در تمام مقولات علمی و فرهنگی ، اسلامی و اخلاقی است و برکات علما همواره مورد تحسین نظام است.