وزیر اطلاعات در بازدید از مرز چذابه

وزیر اطلاعات در بازدید از مرز چذابه:
وزیر اطلاعات به همراه هیاتی پس از بازدید مرز شلمچه امروز ۲۷ آبان ماه ۱۳۹۵ از مرز چذابه بازدید کرد و از نحوه خدمات رسانی به زائران و موکب های مستقر در مسیر زائران اربعین حسینی در این مرز قرار گرفت.
وی در این بازدید ضمن دیدار با مسئولین و دست اندرکاران و موکب داران استان های مختلف کشور از اقدامات و خدمات صورت گرفته در مسیر زائرین اربعین حسینی در مرز چذابه قدردانی کرد.
دکتر علوی با موکب دارانی که از هموطنان عرب زبان کشورمان بودند با زبان عربی صحبت و از اقدامات آن ها تشکر کرد.
وزیر اطلاعات در مصاحبه با خبرنگاران گفت: با تجارب حرفه ای سربازان گمنام امام زمان (عج) هیچ عنصر ضد امنیتی جرات نزدیک شدن به مرزهای کشور را ندارد.
حجت الاسلام سید محمود علوی روز پنجشنبه در جریان بازدید از مرز شلمچه در جمع خبرنگاران افزود: سربازان گمنام و نیروهای نظامی و انتظامی کشور با آموزه های دینی و قرآنی که آموخته اند تکریم زائران را به صورت خود جوش و با عشق به امام حسین (ع) به جا می آورند.
وی اظهار داشت: شاخصه امنیتی کشور ایران نسبت به سایر کشورهای منطقه و جهان بالاتر است و این نشان از عشق ملت اسلامی و ولایت به امامت است.
وزیر اطلاعات گفت: با تدابیر اندیشیده شده، تمهیدات لازم به لحاظ امنیتی در مرزهای کشور برقرار است و هیج عنصر ضد امنیتی جرات نزدیک شدن به مرزهای ایران را ندارد.
حجت الاسلام علوی افزود: دشمنان و استکبار در این برهه از زمان با سرمایه گذاری دست به دست هم داده اند تا جمهوری اسلامی را به چالش بکشند اما همدلی و هم افزایی نیروهای نظامی، امنیتی، قضائی و مدیریت کشور معادلات آنها را بر هم زد.
وزیر اطلاعات روند جابجایی زائران از مرزهای خروجی به سوی عراق را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: با تجربیاتی که مسئولان اجرایی و دست اندرکاران ستاد اربعین در سال های گذشته کسب کردند امسال تردد زائران نسبت به سال های گذشته روان تر بود.
حجت الاسلام علوی اجر و ثواب عوامل ستاد اجرایی اربعین را کمتر از زائران ندانست و افزود: کنترل و اعزام ۲ میلیون نفر زائر کشور و سایر کشورها تنها با عشق به امام حسین (ع) صورت می گیرد.
وی با ابراز خرسندی از روند تردد زائران در سه مرز کشور گفت: سرعت عمل توام با دقت در هر سه مرز منتهی به کشور عراق در بزرگترین همایش جهان اسلام در حال انجام است.