وزیر اطلاعات در شورای اداری استان خراسان شمالی

باید در راستای خدمت‌رسانی به مردم تلاش کرد

حجت‌الاسلام سید محمود علوی صبح امروز (۱۸ آبان ۹۵) در نشست شورای اداری خراسان شمالی اظهار کرد: اشراف اطلاعاتی بالایی را داریم و این باعث خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان شده است و خداوند را به خاطر این امنیت و برخورداری از نیروهای مجاهد امنیتی شاکر هستیم.
وی با بیان اینکه انسان‌های عاشقی را در سنگر وزارت اطلاعات داریم که سینه را سپر کرده و به خاطر خدا در راه حفظ امنیت تلاش می‌کنند بیان داشت: سربازان گمنام امام زمان(عج) در اوج گمنامی در راستای ایفای مسوولیت گام برمی‌دارند.
علوی با اشاره به عنایت‌های رهبر معظم انقلاب (حفظه الله) نسبت به وزارت اطلاعات گفت: ما همواره قدردانی رهبری را در بیانات و فرصت‌های مختلف از وزارت اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان(عج) داریم و رئیس‌جمهور هم همواره به نقش، اهمیت و خدمات این وزارتخانه تاکید داشته‌اند.
وی با اشاره به ارتقای محبوبیت وزارت اطلاعات بر اساس نظرسنجی‌ها از مردم بیان داشت: بر اساس نظرسنجی انجام‌ شده، وزارت اطلاعات قبلا رتبه هفتم را از لحاظ محبوبیت داشته که طبق نظرسنجی اخیر این وزارتخانه با لحاظ محبوبیت رتبه سوم را کسب کرده است که این افتخاری برای وزارت اطلاعات است.
وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد: همه قوا و دستگاه‌ها از وزارت اطلاعات حمایت خود را داشته که این‌ها در انجام ماموریت‌های این وزارتخانه حائز اهمیت است.
وی در بخش دیگری با اشاره به اینکه آنچه داریم به خاطر وحدت و همدلی با مردم است و همدلی و هم‌افزایی تحسین‌انگیزی را در جامعه داریم گفت: اساسا آدم زمانی که به شهرهای مختلف می‌رود خوشحال شده و از این وحدت و همدلی مردم لذت می‌برد.
علوی ادامه داد: در اسلام اصل مردم هستند و باید در راستای خدمت‌رسانی به مردم تلاش کرد و در قرآن و آموزه‌های دینی تاکید و سفارش خاصی به موضوع خدمت به مردم شده است.
وی گفت: کسی که برای رفع مشکلات برادر و جامعه خودش تلاش کند ثواب زیادی را می‌برد و این خودش توفیق می‌خواهد که انسان مشکل فرد دیگری را برطرف کند و خودش نعمت بزرگی است.
وزیر اطلاعات با بیان اینکه امروز اگر بار مسوولیت بر دوش ما است اساسا یک نعمت بزرگ بوده که باید شکر این نعمت و موهبت الهی را به‌جای بیاوریم تصریح کرد: اساسا مسوولیت سرمایه بزرگی بوده که در اختیار مدیران است و از این‌ رو باید برای خدمت‌رسانی به جامعه صرف شود چراکه ادای حق است.

وی تاکید کرد: باید این امکانات الهی برای رفع مشکلات مردم جامعه استفاده شود و باید همواره شاکر نعمت‌های خداوند باشیم و اگر مشکلی را رفع کردیم وظیفه بوده و این طبیعتا ادای حق مردم است.
علوی خطاب به اعضای شورای اداری خراسان شمالی تصریح کرد: با مسوولیتی که دارید زمینه‌ای شده است تا دل مردم و پیامبر را شاد کنید و همواره باید با مردم با خوش‌رویی و نرم‌خویی رفتار کنید.
وی اضافه کرد: هیچ‌گاه به مردم سخت نگیرید و کاری را که امروز می‌توانید انجام دهید به فردا نسپارید این‌ها امتحانات الهی است کسی که با رفتار خودش مردم را از خودش برنجاند و مومنی را اندوهگین بسازد، بسیار مسوول است.
وزیر اطلاعات اظهار کرد: باید با گشاده‌رویی مردم را از خودمان راضی نگاه‌ داریم و این چیزی است که در نظام جمهوری اسلامی اصل و اساس است.
علوی راضی نگاه‌ داشتن مردم را امنیت‌زا عنوان کرد و افزود: سربازان گمنام امام زمان با در نظر گرفتن مسائل شرعی مأموریت‌های خود را انجام می‌دهند و امروز بسیاری از انسان‌های مومن و مخلص در این سنگر حضور دارند.
وی همچنین با گرامیداشت یاد شهدای خراسان شمالی، عزت کشور را مرهون خون شهدای والامقام دانست و یادآور شد: امروز امنیت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی مرهون خون شهدای والامقام است.
وزیر اطلاعات با ادای احترام به مردم عالم پرور این استان گفت: تاریخ این خطه در فقه شیعی درخشان است و خراسان شمالی عالمان بزرگی را در دامان خود پرورش داده است.