سخنرانی وزیر اطلاعات در امامزاده سیدعباس شهرستان بجنورد
حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی عصر دوشنبه (۱۷ آبان ۹۵) بعد از ادای احترام به مقام شامخ شهدای بجنورد مرکز استان خراسان شمالی در امامزاده سید عباس اظهار کرد: امنیتی که امروز در کشورمان حاکم است به فرموده رهبر معظم انقلاب بی بدیل است.
وی گفت: افزایش ضریب امنیت در کشورمان در حالی است که هم اکنون در گوشه و کنار دنیا شاهد کشته شدن مردم هستیم و این نشان دهنده پایین بودن شاخص امنیت در بیشتر کشورهای دنیا است.
ایشان اظهار کرد: امنیت موجود حاصل تلاش هوشمندانه سربازان گمنام است که هر حرکت مشکوک را رصد و هر توطئه ای را در نطفه خنثی می کنند .
وی گفت: همچنین این امنیت حاصل تلاش و تعامل و همکاری همه نیروهای امنیتی، نظامی ، انتظامی، مدیریت های سیاسی و سایر دستگاه ها است که همه عناصر اثرگذار هستند.
وزیر اطلاعات تصریح کرد: امروز از نظر درآمد و مسایل اقتصادی به دلیل آثار تحریم سال های گذشته مشکلاتی است اما، این مشکلات بتدریج با گشایش های اقتصادی پیش رو و با وحدت و هم افزایی همه دستگاه های اجرایی، مردم و مسئولان برطرف خواهد شد.
حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمود علوی در نخستین روز سفر دو روزه خود به خراسان شمالی با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بجنورد و همچنین نماینده مردم این خطه در مجلس خبرگان رهبری دیدار و گفت و گو کرد.
وزیر اطلاعات عصر روز دوشنبه همچنین با حضور در گلزار شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم به مقام شامخ شهدای والامقام ادای احترام کرد.
در این آیین تعدادی از مسوولان و همچنین شماری از خانواده های معزز شهدا نیز حضور داشتند.