قدرت جمهوری اسلامی ایران برخاسته از قدرت مردم است

وزیر اطلاعات در همایش ملی اطلاعات و مردم
حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی صبح شنبه (۱۵ آبان ۹۵) در همایش ملی اطلاعات و مردم که در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد افزود: خروجی این جلسات باید منجر به برگزاری کمیته مطالعاتی و برنامه ریزی شود تا کار خود را بصورت مداوم استمرار ببخشد و با ارتباط با مراکز علمی، دانشگاهی و مدیران به غنای این حرکت کمک کند.
وزیر اطلاعات ادامه داد: باید با حفظ این ارتباطات زمینه را برای شکل گیری سازمان اطلاعات مردمی مهیا کرد و علاوه بر ستاد خبری، سازمانی هم وجود داشته باشد که با مراجعه به مردم و همکاری آن ها به صورت بسیجی و با فرهنگ بسیجی فعالیت کند.
دکتر علوی قدرت جمهوری اسلامی ایران را برخاسته از قدرت مردم دانست و یادآور شد: علت اینکه ابرقدرت ها علیرغم حضور در کشورهای همسایه و آتش افروزی، اجازه حمله به ایران اسلامی را به خود نداده اند، حضور مردم است. اگرچه منکر توان نظامی و بازدارندگی آن نیستیم اما اساس وحشت دشمن از حضور مردم در صحنه است.
وی اضافه کرد: مردم ما در مقاطع مختلف نظام و انقلاب وظیفه شناسی خود را نشان دادند و هر جا که نیاز به حضورشان بود، حضور تعیین کننده ای را به اثبات رساندند.
وی با بیان اینکه مردم و حاکمان حق و حقوقی بر یکدیگر دارند اظهار داشت: اگر این حقوق رعایت شود آن جامعه عزت می یابد، امنیت حکمفرما شده و فرهنگ در چارچوب صحیح خود قرار می گیرد؛ دشمنان نیز نمی توانند به چنین ملتی طمع بورزند و دچار یاس خواهند شد.
وزیر اطلاعات با تاکید بر اینکه وزارت اطلاعات برای پیوند خود با مردم ستاد خبر را راه اندازی کرده است، گفت: اطلاعاتی که از طریق مردم در اختیار تشکیلات اطلاعاتی قرار گرفته حجم عظیمی از دستاوردها را تشکیل می دهد که بر بسیاری از موارد، اشراف اطلاعاتی حاصل شده و زیر ضربه رفته اند.
علوی با تاکید بر اینکه پیوند مردم به دستگاه اطلاعاتی انگیزه و اشراف می دهد، خاطرنشان کرد: بر اساس نظرسنجی ایرنا، وزارت اطلاعات به لحاظ محبوبیت از رتبه هفت به رتبه سوم در مهرماه گذشته ارتقا یافته است.
وی تصریح کرد: وقتی دستگاه اطلاعاتی با مردم کار می کند در دل آن ها جای دارد و وقتی نیروی اطلاعاتی نیز چنین همراهی را ببیند انگیزه بهتری برای فعالیت پیدا می کند.
وی خطاب به حضار گفت: همکاری شما نخبگان بستر ساز حرکت اطلاعاتی دانش بنیان است و این همکاری یک موضوع علمی است که نیازمند مطالعه و کار پژوهشی دارد.
وزیراطلاعات خاطرنشان کرد: تشکیلات اطلاعاتی به هم اندیشی مراکز علمی نیاز دارد و این مراکز باید به این باور برسند که امنیت همانند فرهنگ، ‌سیاست و آموزش یک مقوله حساس اجتماعی است که باید با نگاه علمی به آن نگریسته شود.
شایان ذکر است همایش اطلاعات و مردم با حضور شخصیت های علمی، دانشگاهی و پژوهشی صبح شنبه در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد که در آن بیش از ۳۵۰ مقاله ارائه شده و یازده کمیسیون علمی و تخصصی در آن شکل می گیرد.