زیرساخت شکوفایی اقتصادی توسعه امنیت پایدار در کشور است

سخنرانی وزیر اطلاعات در شورای استان خراسان جنوبی
وزیر اطلاعات:
زیرساخت شکوفایی اقتصادی توسعه امنیت پایدار در کشور است

وزیر اطلاعات که صبح امروز در جلسه شورای اداری استان خراسان جنوبی سخن می گفت با بیان این مطلب به مهمترین وظایف مسئولین در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و ادامه داد: امنیت به عنوان حق مسلم مردم باید به عنوان یک اصل مهم مورد توجه مسئولین ذی ربط قرار گیرد.
حجت السلام و المسلمین علوی، رسیدن به رشد و شکوفایی اقتصادی را از جمله مهمترین اولویت های کاری دولت یازدهم دانست و تصریح کرد: زیرساخت رسیدن به رشد اقتصادی ایجاد امنیت پایدار و احساس امنیت در جامعه است.
وی به تلاش های سربازان گمنام امام زمان در این زمینه اشاره کرد و ادامه داد: امروز به برکت رهنودهای رهبر معظم انقلاب و همبستگی و همپوشانی نیروهای مسلح ما در تمامی بخش ها و همکاری خوب مردم با سربازان گمنام امام زمان، ایران اسلامی در اوج امنیت و اقتدار قرار دارد.
وی سلامت رفتار و اخلاق را مورد تاکید قرار داد و افزود: آنچه که در نزد خداوند از اهمیت و مرتبه بالایی برخوردار است تقوای الهی است که این امر خود منجر به کرامت انسان ها و جامعه اسلامی شده و باید در اشکال مختلف مورد تاکید و توجه قرار گیرد.
وی به دیدگاه دین مبین اسلام در این زمینه اشاره کرد و ادامه داد: از نگاه دین مبین اسلام همانگونه که افراد دارای اراده بوده و باید در راستای تهذیب نفس و تزکیه تلاش کنند جامعه اسلامی نیز مطابق با آیات و روایات دارای روحی جمعی بوده و می بایست در راستای ایجاد کرامت انسانی و جلوگیری از طغیان رفتارهای جمعی تلاش کند.
وی به نمونه هایی از طغیان رفتار در جامعه اشاره کرد و ادامه داد: ملیت گرایی، حزب پرستی، تحقیر اقوام ، خود برتربینی ، تحقیر ملت های دیگر و حتی تحقیر و تخریب احزاب و گروه های قانونی در عرصه رقابت های سیاسی نوعی طغیان در عرصه اجتماعی است که دارای آثار جبران ناپذیری در جامعه خواهد بود.
وزیراطلاعات، با بیان اینکه مطابق با آیات اسلامی نمی توان از هر وسیله ای برای رسیدن به هدف استفاده کرد گفت: دین مبین اسلام در زمینه های مختلف فردی و اجتماعی و راه هایی که جوامع و انسانها باید در آن برای رسیدن به اهداف حرکت کنند برنامه و مسیر تعیین و برای فرد و جامعه تکالیف فردی و اجتماعی تعریف کرده است.
دکتر علوی، به موضوع واگذاری مسئولیت ها در جامعه اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: قرآن کریم برای جوامع نیز اراده قائل است و اتفاقاتی که در آن جامعه رخ می دهد را ناشی از اراده همان جامعه می داند از اینرو در واگذاری مسئولیت ها در جامعه اسلامی نیز قرآن ، جامعه را ملکلف کرده و باید در قبال اتفاقاتی که در آن جامعه اتفاق می افتد باید پاسخگو باشد.
وی برپاداشتن نماز، پرداخت زکات و نیر احیای امر به معروف ونهی از منکر را نمونه ای از رفتارهای جمعی دانست و تصریح کرد: قطعاً آثار اجرای هریک از این امور و یا کوتاهی در اجرای آنها می تواند دامنگیر کل افراد یک جامعه شده و تمامی افراد آن اجتماع را متاثر سازد.
وی رفتار مسئولین در جامعه اسلامی را بسیار مهم برشمرد و خاطر نشان ساخت: مسئولین به عنوان برگزیدگان و نخبگان جامعه باید هر روز رفتارهای خود را محاسبه کرده و رفتارهایی که ممکن است در آینده دچار بروز آثاری سوء بر خود و جامعه شده را شناسایی و در جهت رفع آنها تلاش کند.
وزیر اطلاعات، پرهیز از اختلافات و وحدت و همدلی را از مهمترین رموز موفقیت دانست و تصریح کرد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند هر رفتار و گفتاری که موجب ایجاد دو دستگی و افتراق در جامعه شود پذیرفته نیست از اینرو همه باید در راستای تقویت همدلی و همپوشانی و هم افزایی در بخش های مختلف تلاش کنند.
حجت الاسلام و المسلمین علوی، رسیدن به اهداف عالی انسانی را حرکت در مسیر اسلام ، پیروی از ائمه اطهار(ع) و نیز تلاش در جهت اجرایی کردن منویات رهبر معظم انقلاب دانست
وی مسئولیت را امانتی الهی دانست و تصریح کرد: مسئولیت در نظام اسلامی از یک سو امانت و از سوی دیگر نعمتی است که باید به عنوان وسیله ای برای خدمت بی منت به مردم از آن استفاده کرد.
وی با بیان اینکه نباید به مسئولیت ها به چشم طعمه نگریسته شود گفت: مسئولین بدون منت و تحقیر خدمات خود را ارئه دهند و در صورتیکه درخواست فرد موردنظر با مقدورات و امکانات اداری امکان پذیر نبود با خلق خوش و گشاده رویی با آنان برخورد شود.
وی با بیان اینکه رضایت مردمی موجب تقویت انسجام عمومی و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهد شد ادامه داد: حیثیت جمهوری اسلامی ایران در تلاش جمعی مسئولین و تقوای مدیرانی است که در بخش های مختلف به ارائه خدمت به مردم می پردازند.
وی رسالت جمهوری اسلامی ایران را اجرای ارزش های ناب اسلامی و احیای دین مبین اسلام دانست و تصریح کرد: حکومت در اسلام وسیله ای است برای اجرای احکام اسلامی و تقویت عزت مردم و نیز گره گشایی از کار آنان و ارائه خدمت صادقانه .
وی امنیت را لازمه توسعه اقتصادی دانست و تصریح کرد: در سایه امنیت است که توسعه اقتصادی و نیز توسعه فرهنگی اتفاق می افتد چرا که اگر سرمایه گذاران احساس امینت کنند قطعاً با طیب خاطر نسبت به سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در آن منطقه تلاش و برنامه ریزی خواهند کرد.