سید محمود علوی

وزیر اطلاعات در جمع نمازگزاران مسجد امام حسین (ع) شهرستان بیرجند
وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه شرط اول پیشرفت کشور امنیت است، گفت: امنیت حق مسلمانان است و باید در جامعه اسلامی، امنیت کامل داشته باشند

حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی دوشنبه (۲۶ مهر ۹۵)، در جمع نمازگزاران و در مراسم عزاداری هفتمین شب شهادت ابا عبدا.. الحسین (ع) در مسجد امام حسین(ع) بیرجند، امنیت را یکی از اهداف انبیاء و اولیا الهی و قیام امام حسین (ع) دانست و گفت: امنیت حق مسلمانان است و مسلمانان باید در جامعه اسلامی در امنیت کامل باشند.
وی هدف از سفر خود به استان های کشور را بررسی وضع امنیتی استان ها دانست و گفت: در این سفر نیازها و امکاناتی که زمینه برقراری بیشتر امنیت می شود را تامین می کنیم.
وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران که برگرفته از احکام اسلام و اولیا الهی است، برقراری امنیت را از رسالت های خود می داند گفت: آزادی خواهی و عزت ایران اسلامی باعث شده تا امروز دشمنان به ما حسادت بورزند.
حجت الاسلام و المسلمین علوی به هم پیمانی برخی از حکام خود فروخته کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی و کمک و تجهیز گروههای تروریستی تکفیری اشاره کرد و گفت: حاکمان این کشورها، ایران اسلامی را خطری برای موجودیت خود می دانند و در هراسند که بیداری اسلامی در کشورهای آنها شکل بگیرد.
وی با اشاره به اینکه دشمنان ما تمام تلاش خود را بکار گرفته اند تا خللی در امنیت ایران اسلامی به وجود آورند گفت: امروز با کمک و لطف پروردگار و تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج) و نیروهای نظامی و اطلاعاتی و همکاری دستگاه های اجرایی و قضایی همه توطئه های دشمنان نقش بر آب می شود.
دکتر علوی به موفقیت های وزارت اطلاعات اشاره کرد و گفت: وقتی وزارت اطلاعات دست در دست دیگر دستگاه های اطلاعاتی امنیتی می نهد همه توطئه های دشمنان خنثی می شود.
وی با اشاره به اینکه در عاشورای حسینی گروه های تروریستی در تلاش بودند تا در برخی شهرهای استان فارس که شیعه و سنی با هم برادارنه زندگی می کنند با انفجارهایی وحدت آنها را برهم بزند و خسارات زیادی به بار بیاورند گفت: این توطئه دشمنان هم با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) خنثی و از آنها بیش از ۱۰۰ کیلو مواد منفجره کشف و ضبط شد.
وزیر اطلاعات برقراری امنیت را کار حسینی دانست و گفت: تیم های مختلف تروریستی با روش های مختلف و با تجهیزاتی از جمله بمب ها ، نارنجک ها و کمربندهای انفجاری قصد داشتند خسارت به بار بیاورند اما سربازان گمنام امام زمان(عج) که برای برقراری امنیت با خدا پیمان بسته اند، توانستند همه این توطئه ها را کشف کنند.

وی با اشاره به اینکه به برکت رهبری داهیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی(مد ظله العالی)، حمایت مردم و در سایه امام زمان(عج)، دست همه نیروهای نظامی و انتظامی و دستگاههای اجرایی و قضایی در دست هم گره خورده است گفت: امروز همه نیروهای امنیتی و نظامی مانند انگشتان یک دست از طرفی امور کشور را رسیدگی می کنند و از طرفی مانند یک مشت بر فرق دشمنان کوبیده می شوند و به آنان مجال ضربه زدن به امنیت کشور را نمی دهند.