وزیر اطلاعات : سه تیم تروریستی در استان خوزستان شناسایی و دستگیر شدند

وزیر اطلاعات از شناسایی و دستگیری سه تیم تروریستی در استان خوزستان خبر داد.

آیت الله دکتر سید محمود علوی پیش از ظهر سه شنبه مورخ اول آبان ۱۳۹۷ در جریان بازدید از مرز شلمچه گفت: در چند روز اخیر سه تیم تروریستی در خوزستان شناسایی و افرادشان که ۱۵ نفر بودند دستگیر شدند.

وی اظهار کرد: به ادعای بازداشت شدگان، آنان قصد انجام اقدامات انتحاری و آسیب و به شهادت رساندن بخشی از زائران را داشتند که با نیت پاک زائران اباعبدالله و همت سربازان گمنام امام زمان (عج )دستگیر شدند.

دکترعلوی افزود: تمامی تلاشهای آمریکا با همراهی صهیونیست و در رأس آن آل سعود بر این است که کشور ما را با انواع و اقسام ترفندها دچار مشکل کنند و با سرمایه گذاری بر روی جریان های تجزیه طلب و تکفیری آن را به انجام اقدامات تروریستی تشویق کند اما به یاری خدا از هر ۱۰۰ اقدام ضدامنیتی که در تلاش برای انجام آن بودند ۹۹ مورد آن کشف و خنثی شده و این تعداد کشف تیمهای تروریستی در سطح دنیا و در سطح دستگاهای اطلاعاتی بی نظیر است.

وی اظهار کرد: به جرأت می توان گفت در کشورهایی مانند فرانسه از هر ۱۰ اقدام تروریستی تنها توانسته اند ۵ یا ۶ عملیات را کشف کنند و مابقی توسط تروریستها عملیاتی شده است و این در حالیست که در جمهوری اسلامی از هر ۱۰۰ تیم تروریستی ۹۹ تای آنها کشف شدند و به زیر ضربه رفتند.

وی با تأکید بر آمادگی ۱۰۰ درصدی سربازان گمنام امام زمان (عج )تصریح کرد: سربازان گمنام در این روزها شب و رزو نمی شناسند و برای آرامش مردم به طور شبانه روزی کار و تلاش می کنند و آمادگی صد در صدی وجود دارد که تمام کسانی که در تلاش برای انجام اقدامات تروریستی هستند را سرکوب کنند.

وزیر اطلاعات که غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان وی را همراهی می کرد از موکب های مردمی مستقر در مسیر پایانه مرزی شلمچه دیدن کرد و در جریان خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی قرار گرفت.

وی همچنین با توقف در چند موکب مردمی و گفت و گو با موکب داران از تلاش صورت گرفته برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی تشکر کرد.

آیت الله دکتر علوی همچنین با حضور در میان زائران اربعین حسینی که از مرز شلمچه راهی کربلای معلی می باشند بخشی از مسیر منتهی به پایانه مرزی شلمچه را در کنار زائران پیاده طی کرد.

وی با بیان اینکه به طور معمول هر ساله کار، تلاش و کوشش برای عبور آسان و راحت زائران در حوزه زیر ساختی در مرزها انجام می شود، اظهار کرد: هر ساله از وضعیت مرز بازدید می کنیم و شاهد پیشرفت در حوزه خدمات و زیر ساختی هستیم البته طبیعی است که تا رسیدن به مرز مطلوب فاصله داریم و همه باید تلاش و کوشش کنیم تا امکانات بیشتر و بهتری فراهم کنیم، باید به کارها شتاب بیشتری دهیم تا زائران با کمترین مشکل به راه خودشان ادامه دهند.

دکتر علوی تصریح کرد: طبیعی است مسیر سید الشهدا، مسیری است که هر چه سختی آن بیشتر باشد اجر آن بیشتر است، ما باید به عنوان مسئولان و خدمتگزاران زائران خادمان آنان باشیم و من از تمامی مسئولان استانی و شهرستان تشکر می کنم که در این مدت تمام تلاششان را بکار گرفتند تا وضعیت زائران بهتراز قبل شود.

وزیر اطلاعات گفت: امید است که به بخشهای دیگر غیر از زیر ساختی نیز توجه بیشتر شود و به طور حتم به همت تمام عزیزان این مسائل رفع می شود و کار زائران با شدت و وضعیت بهتری دنبال و به انجام می رسد.