آیت الله دکتر سید محمود علوی وزیر اطلاعات صبح امروز دوشنبه مورخ ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ در شصت و نهمین همایش مدیران و معاونین مراکز و دفاتر حراست وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادها گفت: حراست ها دیدگان تیز بین امنیت و سلامت دستگاه های جمهوری اسلامی ایران هستند.

وزیر اطلاعات با قدردانی از حضور رئیس محترم مجلس شورای اسلامی در این همایش اظهار داشت : حراست ها دیدگان تیز بین امنیت و سلامت دستگاه های جمهوری اسلامی ایران هستند و نقش حراست ها در تأمین امنیت و سلامت و پیشگیری از فساد در دستگاه ها مؤثر است.

دکتر علوی با تاکید بر هماهنگی و ارتقاء روند امور در حراست کل کشورگفت : امروزه تهدیدها علیه امنیت و سلامت دستگاه ها به تهدیدهای سخت و نرم و پیچیده تبدیل شده است و شاکله ی نظام اداری نیازمند پدافند در بخش سخت افزار و نرم افزار است که بار سنگین آن به دوش حراست کل است.

وزیر اطلاعات افزود : کار متمرکز و خوبی با هماهنگی وزارت اطلاعات در این راستا انجام شد تا گلوگاه ها در جهت سلامت دستگاه ها شناسایی شود و باید مقابله نیز با تکیه بر عقلانیت ، راه کارها شناسایی و انجام شود.

دکتر علوی ادامه داد: تلاش حراست ها برای مقابله و پیشگیری است و امنیت و سلامت دستگاه ها علاوه بر مهارت، نیاز به حرکت بر اساس علم و دانش پایه بودن است .

وزیر اطلاعات در پایان گفت: برای افزایش دانش و مهارت های حراستی صیانتی، علاوه بر برگزاری کارگاه های آموزشی و پودمانی برای حراست ها هماهنگی لازم برای دوره های دانشگاهی در دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی نیز در نظر گرفته شده است.