سخنرانی وزیر اطلاعات در نشست شورای اداری استان آذربایجان غربی

وزیر اطلاعات: همگرایی دستگاه های امنیتی کم سابقه است

وزیر اطلاعات گفت: همدلی و همگرایی بین دستگاه های امنیتی با وجود توطئه های کم نظیر دشمنان برای آسیب رساندن به کشور، موجب نقش بر آب شدن همه توطئه ها شده و بارها زمینه ابراز مسرت مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) را فراهم کرده است.

آیت الله دکتر سیدمحمود علوی امروز  پنجشنبه مورخ ۲۷ دی ۱۳۹۷  در جلسه شورای اداری آذربایجان غربی افزود: در حال حاضر همه اشرار و ضد انقلاب تمام توان خود را برای انجام اقدامات ضد امنیتی در کشور بسیج کرده اند ولی اکثر اقدامات آنان خنثی شده است.

وی با اشاره به حمایت مالی، آموزش های اطلاعاتی و نظامی ضد انقلاب توسط استکبار جهانی و آمریکا بیان کرد: با وجود توان کم نظیر تسلیحاتی آنان، امنیت قابل توجهی در کشور حاکم است.

وی با تاکید بر اینکه اسلام، امنیت، معیشت، کرامت، عدالت، محبت و خدمت را متعلق به همه افراد جامعه شامل مسلمانان و غیرمسلمانان و اقوام مختلف می داند، ادامه داد: این امر در سیره بزرگان دین مبین اسلام از جمله فرمایشات امام علی (ع) در برهه های مختلف مورد توجه قرار گرفته است.

وی خدمت به مردم را نعمت الهی دانست و افزود: قرار گرفتن در جایگاه مسوولیت و گره گشایی از کار مردم یک نعمت است که باید شکرگزار آن باشیم.

وی تاکید کرد: اگر طبق آموزه های اسلامی وارد عرصه شویم و وحدت و همدلی خود را ارتقا ببخشیم، می توانیم تحریم ها را پشت سر گذاشته و دشمن را در این عرصه نیز ناکام بگذاریم.

وزیر اطلاعات با اشاره به نقش تعیین کننده استان های مرزی از جمله آذربایجان غربی با توجه به همسایگی با سه کشور در امر توسعه، اضافه کرد: استفاده از ظرفیت بازارچه های مرزی ضروری بوده و در دولت نیز به این امر توجه ویژه شده است.

وی گفت: بستر سرمایه گذاری بیشتر باید در آذربایجان غربی که از امنیت مناسب برخوردار است، فراهم شود و در کنار این امر، ارتقای احساس امنیت در بین مردم منطقه نیز بسیار مهم و اساسی است.

آیت الله دکتر علوی با اشاره به اینکه ایران پنجه در پنجه رژیم صهیونیستی انداخته است، افزود: در عرصه های مختلف با انجام کارهای اطلاعاتی، این رژیم را شکست داده ایم که این امر در آینده نیز تداوم خواهد داشت.

شایان ذکر است در این آیین با قدردانی از مدیرکل سابق اطلاعات آذربایجان غربی، مدیرکل جدید اطلاعات این استان منصوب و معرفی شد.