وزیر اطلاعات: عزت کشور به برکت خون پاک شهدا و فرهنگ شهادت است

دکترسید محمود علوی وزیر اطلاعات (چهارشنبه مورخ ۲۲ اسفند ۱۳۹۷) در ششمین کنگره ملی روز بزرگداشت شهدا که در تالار اندیشه حوزه هنری با گرامی داشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای جامعه اطلاعاتی برگزار شد گفت: امیدواریم اینگونه برنامه ها روح مان را به ارواح شهدا پیوند بزند تا بتوانیم در مسیر آنان قدم بگذاریم.

وزیر اطلاعات علّو درجات شهدای امنیت به ویژه گمنامان شهید را از خداوند متعال مسئلت کرد و افزود: شهدا بر گردن ما حق بزرگی دارند و امروزه هیچ کس تردیدی ندارد که عزت کشور به برکت خون پاک شهدا و فرهنگ شهادت است و به گفته امام شهدا ملتی که شهادت دارد، اسارت ندارد.

دکتر علوی با بیان این که ملتی تن به ذلت می‌دهد که از مرگ بترسد و در این شرایط قلدرها و دیکتاتورها می توانند ملت ها را تسلیم اراده خود کنند گفت: اگر ملتی مرگ خود را به منزله نابودی بداند از آن می‌هراسد. اما اسلام به انسان شناختی داده است که مرگ در راه ارزش‌ها و آرمان‌ها را نه نابودی بلکه پلکانی برای بقا و جاودانگی می پندارد و به وسیله آن به مرحله جاودانگی می رسد.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: بر اساس آموزه‌های دینی و مکتب اهل بیت علیهم السلام مرگ وسیله جابجایی و عبور از دنیای گذرا و به سرای جاودانه است و با این استدلال انسان ها به مرگ اشتیاق پیدا می کنند.

وی با اشاره به احادیثی از ائمه اطهار علیهم السلام بهترین نوع مرگ را کشته شدن در راه رضای خداوند متعال دانست و گفت: اگر ملتی این احساس را به مرگ داشته باشد نسبت به تهدید زور گویان خم به ابرو نمی آورد و انسان های آزاده همواره مرگ را در برابر ذلت پذیرفته اند و نمونه بارز آن حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام است که شعار (هیهات من الذله) سر داد .

وزیر اطلاعات افزود: ملتی که فرهنگ شهادت داشته باشد گرد ذلت بر چهره آن نخواهد نشست و شهادت راز و رمز عزت و سعادت و کرامت ملت ها خواهد بود .

دکترعلوی فضای عزت مداری ایران اسلامی را مدیون شهدا دانست و گفت: باید در برابر خانواده شهدا دست ادب به سینه گرفت و بر تداوم و پافشاری در ادامه دادن راه شهدا و پاسداری از ارزش های مقدس انقلاب اسلامی ثابت قدم ماند.

وی در پایان اظهار کرد: افتخار می‌کنیم که ملت ایران و جوانان غیورش همچنان در این راه به پیروی از مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ثابت قدم هستند و در مقابل توطئه ها و تهدیدات دشمنان ایستادگی می‌کنند.

شایان ذکر است در این مراسم از برخی خانواده‌های شهدای عرصه امنیت قدردانی شد.